⛸️ Gonitwy i łapanki na lodowych ślizgawkach SkakAnki! ➿

Akrobatyczny i Wspinaczkowy Serial Brykaczowy
sezon 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣/2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ – odc. 20/43 (Standard 14)


👉 Rozślizgane rozgrzewanie, z kopnięciami wymykanie, do czworaków zamachanie, po śliskim soplu wspinanie, boulderowe rozpieranie i… na chuście się ślizganie! 👈


Przed nami w SkakAnce ➰ tydzień z dużym POŚLIZGIEM 💫. W żaden sposób nie planujemy mieć jednak żadnych opóźnień ⏰. Wręcz przeciwnie 🙃. Planujemy być na czas ⏱️, aby jak najszybciej rozpocząć nową SkakAnkową Super Przygodę 🤩.

Już w rozgrzewce będziemy wykorzystywać wachlarz sposobów ślizgania ⛸️ się podczas zabawy w Śliskiego Berka 🤪.

Nasi gimnastycy 🤸 będą testować ślizgi na różnych powierzchniach sprawdzając m. in. czy trudno się nie ześlizgnąć z poręczy równoległych 🟰 wychodząc na nie do rozkroku po zamachach oraz czy dadzą radę ślizgnąć się wymykiem na drążku niskim ⬇️ lub wysokim ⬆️.

Nasi wspinacze 🧗 natomiast podejmą się próby wspinania po ❄️ lodowych soplach, podczas którego będą musieli mocno pracować na 🫳 ścisk ✊, aby nie ześlizgnąć się z ich powierzchni. Zdradzone ☝️ im również zostaną tajemnice 🤔 techniki wyporu – czyli tzw. rozpieraczki – techniki wspinania po chwytach znajdujących się poniżej linii barków odpychając się od nich zamiast przyciągać 💪.

Na koniec sprawdzimy jak długa 📏 może być Wielka SkakAnkowa Ślizgawka i jak szybko ⏩ można się po niej ślizgnąć.

Poczuj się zimowo z nami w SkakAnce!


Przyszła do SkakAnki Zima w swetrze białym,
spotkały ją dzieci, pięknie powitały:
– Droga pani Zimo, daj dam trochę chłodu,
żeby do ślizgania nie zabrakło lodu!