🧰 Zawsze pomóc gotowa – Remiza SkakAnkowa! 🚒

Akrobatyczny i Wspinaczkowy Serial Brykaczowy – sezon 2021/2022 – odc. 5/43 (Standard 4)


👉 Z sikawkami rozgrzewanie, równowagi utrzymanie, z kołysaniem przewracanie, wspinania ograniczanie, zadaniowe boulderowanie i… na Strażaka egzaminu zdawanie! 👈


Ruszamy do akcji!
W tym tygodniu w SkakAnce nasza sala zmienia się w remizę strażacką 🚒, a nasi uczestnicy w dzielnych, niosących pomoc 👨‍🚒 Strażaków 👩‍🚒. Na zajęciach gimnastycznych 🤸 i wspinaczkowych 🧗 czeka nas więc mnóstwo wyzwań i czynności charakterystycznych dla tego szlachetnego zawodu 👌.
Naszą przygodę rozpoczniemy od szkolenia z obsługi i wykorzystania prądownicy 🧯, która potocznie nazywana jest „sikawką”. Na zajęciach gimnastycznych 🤸 będziemy mogli przećwiczyć co należy zrobić w sytuacji, gdy zajmiemy się ogniem 🔥 i odkryjemy wspólne elementy tej procedury z jednym z naszych gimnastycznych ćwiczeń, mianowicie przewrotem w tył 🔙. Oprócz tego staniemy przed próbą przejścia po belce stropowej dachu płonącego budynku 🏘️.
Nasi wspinacze 🧗 natomiast zanim wyruszą na akcję ratunkową ⛑️, będą musieli wcześniej skompletować wyposażenie 🧰 wozu strażackiego boulderując po chwytach jednego koloru do poszczególnych jego elementów. Następnie już przygotowanym wozem strażackim 🚒 spróbują poruszać się pasem ruchu 🛣️ wyznaczonym na naszej ściance wspinaczkowej specjalnie dla pojazdów uprzywilejowanych 🚨.
A na koniec wszystkich czeka praktyczny egzamin na SkakAnkowego Strażaka 💯. To będzie niezapomniana przygoda w SkakAnce!

Przybywajcie!


Dziś w SkakAnce bohaterzy, kto przybędzie – ten uwierzy
Rano, wieczór, we dnie, w nocy – zawsze chętni do pomocy!