Zimowe Brykanie 2017 – Zimowe Odkrywanie Bieguna Południowego

Map of CSE SkakAnka
Kliknij, by załadować mapę

Data/Czas
wtorek, 7 lutego 2017
08:30 - 16:30

Kategorie


Zapraszamy wszystkie dzieci już od 4 roku życia na WYPRAWĘ NA DWA BIEGUNY!

Kliknij TUTAJ i przejdź od razu do rezerwacji miejsca!

dziewczynkaanka-i-sniezki-copy

Kiedy?
W czasie FERII ZIMOWYCH od 30 stycznia do 10 lutego 2017 r.!

Gdzie?
W SkakAnce!

W jakich godzinach?
Zajęcia trwają od 8.30 do 16.30, dzieci mogą przychodzić już od 8.00. Odbiór dzieci do godziny 17.00

Co będziemy robić?
W czasie dwóch tygodni zimowych ferii zdobędziemy dwa bieguny: północny i południowy! W trakcie naszych gimnastycznych i wspinaczkowych eksploracji odpowiemy sobie też na pytanie ile tak naprawdę jest tych biegunów? Czy biegun geograficzny, magnetyczny, geomagnetyczny, niedostępności to jedno i to samo miejsce…?
A przy okazji poznamy wiele ciekawostek związanych z ich odkrywaniem i parę razy cofniemy się w czasie!

 

W drugim tygodniu skierujemy się na południe, aby współuczestniczyć w odkrywaniu tajemnic Bieguna Południowego!!!

foka-smieszka-medium

Naszą przygodę rozpoczniemy wyprawą poszukiwawczą zagadkowej Terra Australis Incognita. W pierwszym dniu wraz z Fabianem Bellingshausenem wsiądziemy na podkład korwety „Wostok”, aby wziąć udział w ekspedycji na polarne koło podbiegunowe. Wyprawa będzie bardzo trudna i pełna wyzwań! Na dodatek będziemy pierwszymi ludźmi, którzy zobaczą stały ląd Antarktydy!

W drugim dniu drugiego tygodnia czeka nas pierwsze zejście na antarktyczny ląd razem z Carstenem Borchgrevinkiem, który jako pierwszy człowiek staje na kontynentalnym lądzie Antarktydy dotarłszy tam na statku wielorybniczym Antarctic. Razem z nim nie ustaniemy w wysiłkach, aby znaleźć i zebrać jak najwięcej próbek wszystkiego co jest specyficzne dla Antarktydy!!! A będzie tego niemało! I będzie się działo niemało!

Trzeci dzień to będzie prawdziwe wyzwanie! Spędzimy CAŁĄ ZIMĘ na Antarktydzie!!! Razem z Adrianem Gerlachem i dwoma Polakami Henrykiem Arctowskim i Antonim Dobrowolskim w statku uwięzionym w lodach Antarktyki (na Morzu Bellingshausena), będziemy zwiedzać zakamarki południowo-zachodniej części Antarktydy! Będziemy też mieć mnóstwo pracy z uwolnieniem zakleszczonego w antarktycznej krze statku…

Czwarty dzień będzie dniem odkrywców. Weźmiemy udział w wyprawie Roalda Amundsena i jako pierwsi odkrywcy zatkniemy flagę na Biegunie Południowym. Zdobędziemy sprawności superślizgaczy lodowych i nauczymy się powozić psimi zaprzęgami!!!

Nasz antarktyczny tydzień zakończymy w piątym dniu wraz z Jaśkiem Melą i Markiem Kamińskim. I znowu przekonamy się, że niemożliwe jest możliwe, gdy polska flaga zostanie zatknięta na dwóch biegunach w jednym roku!!!

Swoją pomocą w wędrówce przez historię będzie nam służyć foka Śmieszka.

 

Formularz:

  Zimowe Brykanie w SkakAnce

  Wyprawa na Koronę Polski

  Tydzień I - Polskie Szczyty Pozaalpejskiej Europy Środkowej

  Tydzień II - Polskie wierzchołki Regionu Karpackiego

  Imię i nazwisko dziecka

  Data urodzenia dziecka

  Imię i nazwisko opiekuna

  Adres email

  Numer telefonu

  Uwagi


  Wysyłając rezerwację potwierdzam akceptację Regulaminu oraz zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez CSE SkakAnka do celów prowadzenia rejestracji.