Zimowe Brykanie 2017 – Wielkie Wyprawy na Biegun Północny

Kiedy

30.01.2017    
08:30 - 16:30

Gdzie

CSE SkakAnka
ul. Fiołkowa 15, Kraków, małopolskie, 31-457

Rodzaj wydarzenia

Zapraszamy wszystkie dzieci już od 4 roku życia na WYPRAWĘ NA DWA BIEGUNY!

Kliknij TUTAJ i przejdź od razu do rezerwacji miejsca!

dziewczynkaanka-i-sniezki-copy

Kiedy?
W czasie FERII ZIMOWYCH od 30 stycznia do 10 lutego 2017 r.!

Gdzie?
W SkakAnce!

W jakich godzinach?
Zajęcia trwają od 8.30 do 16.30, dzieci mogą przychodzić już od 8.00. Odbiór dzieci do godziny 17.00

Co będziemy robić?
W czasie dwóch tygodni zimowych ferii zdobędziemy dwa bieguny: północny i południowy! W trakcie naszych gimnastycznych i wspinaczkowych eksploracji odpowiemy sobie też na pytanie ile tak naprawdę jest tych biegunów? Czy biegun geograficzny, magnetyczny, geomagnetyczny, niedostępności to jedno i to samo miejsce…?
A przy okazji poznamy wiele ciekawostek związanych z ich odkrywaniem i parę razy cofniemy się w czasie!

 

W pierwszym tygodniu wybierzemy się w podróż na Biegun Północny, gdzie spotkamy się z jego odkrywcami i wspólnie przeżyjemy wiele emocjonujących przygód!

mis-polar-copy-medium

W pierwszym dniu naszej północnej przygody poznamy historię sporu zdobycia geograficznego bieguna północnego, który wybuchł pomiędzy Peary’m i Cookiem i naocznie sprawdzimy, który z nich miał rację (a może obaj się mylili?)… wyruszając ich tropem na podbiegunową wyprawę w towarzystwie sympatycznych Inuitów! Ale najpierw, żeby sprostać biegunowym wyzwaniom od naszych inuickich przyjaciół nauczymy się wielu praktycznych umiejętności potrzebnych do życia w warunkach polarnych, takich jak budowa igloo czy powożenie psim zaprzęgiem.

W drugim dniu sprawdzimy z lotu ptaka czy odkryty przez nas punkt jest faktycznym biegunem. A dokonamy tego razem z Roaldem Amundsenem zasiadając za sterami „prawdziwego” sterowca (który sami zbudujemy!). Przelot nad Arktyką pełny będzie niebezpiecznych zdarzeń, powietrznych nurkowań i wznoszeń, na które na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Trzeci dzień przyniesie nam spotkanie z Wally’m Herbertem i lodową przeprawę przez Arktykę! Po drodze spotkamy mnóstwo lodowych niespodzianek, spiętrzonego lodu i lodowych pułapek, które będziemy musieli sprytnie ominąć! Naszym największym wyzwaniem będzie jednak pokonanie Grzbietu Łomonosowa! Pomoże nam w tym zdobyte wcześniej doświadczenie w prowadzeniu psich zaprzęgów oraz wskazówki od samego Sir Herberta, który dokonał tego jako pierwszy człowiek na świecie! Przy tej okazji poznamy także linie dat i dowiemy się dlaczego 4 kwietnia może być równocześnie 6 kwietnia! A wszystkiego tego spróbujemy na prawdziwym śniegu w prawdziwych sankach (oczywiście, jeżeli aura na to pozwoli)…! Cóż to będzie za jazda!!!

Wyzwaniem czwartego dnia będzie pokonanie biegunowej trasy razem z Robertem Schumannem, który gdy zdobywał biegun miał zaledwie 10 lat i w 1992 roku został najmłodszym zdobywcą Bieguna Północnego! Udowodnimy wszystkim niedowiarkom, że dzieci są wielkie i dadzą radę każdej przeciwności! Ani wicher, ani mróz, ani lód nas nie pokonają! I jeszcze zbudujemy igloo i spróbujemy odnaleźć siedzibę Świętego Mikołaja!!!

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia pójdziemy północnobiegunowym śladem rekordu Jaśka Meli i Marka Kamińskiego i przekonamy się, że nie ma barier, których nie można pokonać. Razem z podróżnikami wyruszymy w wielowymiarową i fascynującą gimnastyczno-wspinaczkową podróż, której celem będzie znalezienie i odkrycie naszych własnych biegunów-celów do zdobycia.

Naszym przewodnikiem po arktycznych historiach będzie biały miś Polar.

 

Formularz:

  Zimowe Brykanie w SkakAnce
  Wyprawa na Koronę Polski

  Tydzień I - Polskie Szczyty Pozaalpejskiej Europy Środkowej


  Tydzień II - Polskie wierzchołki Regionu Karpackiego

  Imię i nazwisko dziecka

  Data urodzenia dziecka

  Imię i nazwisko opiekuna

  Adres email

  Numer telefonu

  Uwagi

  Wysyłając rezerwację potwierdzam akceptację Regulaminu oraz zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez CSE SkakAnka do celów prowadzenia rejestracji.