❄️ Lodowe jaskinie SkakAnki 🏔️

Akrobatyczny i Wspinaczkowy Serial Brykaczowy – sezon 2017/2018 – odc. 20

 

W nadchodzącym tygodniu w Skakance czeka na nas kolejna zimowa ekspedycja 😀! Tym razem wyruszamy odkrywać i eksplorować 🕳️🕳️🕳️ Lodowe Jaskinie SkakAnki. Będzie ciemno, mroźno, a przede wszystkim ekstremalnie …ŚLISKO!!! Czeka nas więc mnóstwo zabawy 👍 ze ślizganiem się przez głębiny i korytarze lodowych jaskiń i grot.
Nasi gimnastycy będą mogli w tym tygodniu spróbować aktywności dedykowanej głównie zajęciom wspinaczkowym, ale będącej na tyle wszechstronnym ćwiczeniem siłowym 💪, że idealnie rozwinie również ich siłę. Mowa tu o drabinie Bachara, czyli pokonywaniu ustawionej pod kątem drabiny sznurowej po jej spodniej stronie 🤩. Oprócz tego rozwijać będziemy moc wybicia i odbicia inicjującego fazę lotu przed skuleniem się do przewrotu w przód 🤸‍♀️.
Nasi wspinacze oczywiście również zmierzą się z drabiną Bachara oraz spróbują swoich sił we wspinaniu się po niezwykle śliskich ścianach lodowych jaskiń, wykorzystując do tego nową technikę wspinania – technikę wyporu, czyli rozpieraczkę 👈🤲👉. Dodatkowo czeka ich niezwykle trudne wspinanie po lodowych soplach, których chwycenie wymaga nie tylko dużej siły, ale również odpowiedniej techniki 🧗‍♂️!

Szykuje się naprawdę ekstremalny tydzień w SkakAnce!🤩!