Tematy tygodniowe

🎄🎁 Świąteczne Półkolonie 2017 🎆🎇

Noworoczne Brykanie w SkakAnce

W czasie świątecznych ferii od 27 do 29 grudnia 2017 r. włącznie serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci już od 4 roku życia na świąteczne półkolonie w SkakAnce!

Najbliższe ferie świąteczne spędzimy świętując Nowy Rok w trzech różnych regionach naszego globu, w trzech różnych terminach! W tym czasie zapraszamy wszystkich Brykaczy na wyprawę do dalekich krajów, aby w trakcie gimnastyczno-wspinaczkowych szaleństw poznać różne legendy i tradycje związane z witaniem nowego roku!
Przez trzy dni będziemy witać Nowy Rok w trzech różnych krajach, odkrywać tajemnice związane z obchodami tego szczególnego czasu i świętować w tradycyjny dla każdego regiony sposób.

 
 

W pierwszym dniu naszych świątecznych półkolonii udamy się do Indii, gdzie od października do listopada będziemy bawić się w czasie Diwali – Festiwalu Świateł na cześć zwycięstwa światła dobroci i wiedzy nad ciemnością zła i ignorancji.
W czasie naszych indyjskich przygód pomożemy księciu Ramie w odzyskaniu, porwanej przez demona Rawanę, pięknej żony Sity. Nie będzie to łatwe zadanie, bo niepokonany do tej pory przez nikogo Rawana uprowadził Sitę aż na Sri Lankę. Po zakończeniu naszej niezwykle trudnej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji misji, będziemy świętować zapalając światła, aby podziękować bogini Lakszmi za pomoc w pokonaniu złego demona, bogini Kali za siłę, która była nam potrzebna w realizacji celu oraz, w czasie Balipratipady, okazać wdzięczność Bali – dawnemu władcy Indii – za całe dobro, jakie nas spotykało w życiu!

Drugi dzień spędzimy w Brazylii, gdzie 1 stycznia tradycyjnie będziemy odganiać złe duchy i zaklinać szczęście.
Wraz z Królową Oceanu – Yemanyą pobudzimy do życia czternaścioro potężnych bogów oraz stworzymy siedem mórz. Pomożemy jej również w przekonaniu boga podwodnej głębi – Olokuna, który czując się niedoceniony przez ludzi chciał zalać ląd wodami oceanu, żeby tego nie robił! Nie będzie to proste zadanie, a do powtrzymania w swym biegu będzie olbrzymia, pędząca fala… Jeżeli uda nam się ją zatrzymać, ochronimy świat przed zagładą i otrzymamy niesamowitą nagrodę, którą będzie magiczna muszla, dzięki której, po przyłożeniu jej do ucha będziemy mogli zawsze słyszeć kojący głos dobrej bogini Yemanyi!

Trzeciego dnia przeniesiemy się do Chin, gdzie powitamy Nowy Rok dopiero 16 lutego, inaugurując tym samym Rok Psa!

W czasie przygotowań do powitania Nowego Chińskiego Roku zmierzymy się ze strasznym potworem zwanym Nian siejącym grozę, zniszczenie i pożerającym ludzi!!! Bo zły Nian odwiedza ziemię regularnie co 12 miesięcy, kiedy to dostaje zezwolenie na opuszczenie swojego więzienia od Niebiańskiego Boga… Będziemy musieli znaleźć sposób, aby go pokonać! Odkryjemy również tajemnicę imienia Nian oraz jego prawdziwe znaczenie. Nauczymy się również tańca lwa – Wu Shi i dowiemy się dlaczego jest on taki ważny… A na zakończenie Święta Wiosny (bo tak właśnie nazywa się święto, w czasie którego wita się nowy roku w Chinach), weźmiemy udział w Festiwalu Latarń – Shang Yuan!

Aż trzy razy powitamy Nowy Rok! Za każdym razem inaczej…
Te historie nie opowiedzą się bez Was… Dołączcie do nas koniecznie!!!

Półkolonijne zdjęcia:


Po więcej informacji zapraszamy na stronę poświęconą półkoloniom.