ŚWIĄTECZNE PÓŁKOLONIE 2018! – Dwie Tajemnice Dziadka do Orzechów

Map of CSE SkakAnka
Kliknij, by załadować mapę

Data/Czas
piątek, 28 grudnia 2018
08:00 - 17:00

Kategorie


W czasie świątecznych ferii od 27 do 28 grudnia 2018 r. włącznie serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci już od 4 roku życia na półkolonie w SkakAnce!

Bożonarodzeniowe ferie świąteczne spędzimy w towarzystwie Dziadka do Orzechów i jego dzielnej pomocnicy Klary! Na naszej pełnej przygód drodze spotkamy siedmiogłowego Króla Myszy, księżniczkę Pirlipatę, wiedźmę Mysibabę (królową Mysiego Państwa), nadwornego zegarmistrza, królewskiego astronoma oraz mieszkańców Cukierkowej Krainy.
Przez dwa dni będziemy przeżywać przygody w dwóch bajkowych krainach, poznamy znaczenie powiedzenia „twardy orzech do zgryzienia”, dowiemy się dlaczego dziadki do orzechów bywają takie brzydkie oraz co słodkiego znajduje się na rynku Cukierkowa.
Naszymi przewodnikami w tych opowieściach będą tytułowy Dziadek do Orzechów oraz dzielna Klara.

 

W pierwszym dniu naszych świątecznych półkolonii udamy się do Królestwa Pirlipaty, aby wziąć tam udział w Święcie Kiełbasy urządzonym na cześć nowo narodzonej księżniczki.
Wspólnie z nadwornym zegarmistrzem, Krystianem Eliaszem Droselmajerem, wypędzimy żarłoczną Mysibabę z królestwa i podejmiemy próbę odwrócenia złej przepowiedni Królowej Myszy…
Dowiemy się dlaczego Pirlipata tak bardzo polubiła orzechy oraz jaka tajemnica kryje się w słodkim jądrze orzecha Krakatuka…
Razem z nadwornym zegarmistrzem i astronomem odbędziemy długą podróż w poszukiwaniu najtwardszego orzecha świata, zwiedzimy królestwo Króla Daktylowego, Księstwo Księcia Migdałowego i złożymy wizytę w Towarzystwie Przyrodników w Wiewiórowie. Znajdziemy również odpowiedź na pytanie kim jest Krzysztof Zachariasz Droselmajer, skąd wziął się orzech Krakatuka i jakie znaczenie ma rok 1720.
Na zakończenie naszych przygód dnia pierwszego sprawdzimy jaką rolę w tej historii odegra mężczyzna, który nigdy się nie golił i nie nosił butów, i czy uda mu się wykonać siedem kroków w tył bez jednego potknięcia, na dodatek z zamkniętymi oczami oraz dowiemy się skąd się wziął Dziadek do Orzechów.

Drugi dzień poświęcimy ratowaniu Królestwa Cukrowych Lalek przed zakusami siedmiogłowego Króla Myszy oraz na zwiedzaniu Cukierkowa.
W czasie naszej wyprawy na ratunek słodkim laleczkom wypróbujemy słoninową pułapkę na myszy oraz sprawdzimy do czego Dziadkowi do Orzechów przydał się pałasz oficera batalionu kirasjerów.
Przejdziemy przez Bramę Łakomczuchów i odbędziemy spacer po Lesie Gwiazdkowym. Idąc wzdłuż Potoku Pomarańczowego dojdziemy do Rzeki Limoniadowej i Jeziora Mleka Migdałowego. Dowiemy się dlaczego mieszkańcy Piernikowa leżącego nad Strumieniem Miodowym są wiecznie rozdrażnieni oraz pomożemy Smakołykowianom w zabezpieczeniu Smakołykowa przed armią admirała Much!
Na koniec, po przejściu przez Gaj Konfiturowy dotrzemy do stolicy cukierkowej krainy – Cukierkowa, zwiedzimy rynek i dowiemy się co to jest orszada, złożymy wizytę Królowi Cukru, poznamy tajemnicze zaklęcie uspokajające wszelaki rozgardiasz, weźmiemy udział w wielkiej cukierkowej uczcie na cześć Klary, wybawicielki księcia w Marcypanowym Pałacu i dowiemy się kim tak naprawdę jest Dziadek do Orzechów!

 

Takie przygody – TYLKO W SKAKANCE!

 

Formularz:

  Świąteczne Półkolonie 2017 - Dwie Tajemnice Dziadka do Orzechów !

  Uwagi

  Imię i nazwisko dziecka

  Data urodzenia dziecka

  Imię i nazwisko opiekuna

  Adres email

  Numer telefonu


  Wysyłając rezerwację potwierdzam akceptację Regulaminu oraz zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez CSE SkakAnka do celów prowadzenia rejestracji.