📷 Fotogaleria: Zimowe Brykanie 2021 – Tydzień I (Zima należy do Polski!) 📷

DZIEŃ PIERWSZY -> pierwszy turnus rozpoczniemy razem z pierwszymi z polskich Lodowych Wojowników, Krzysztofem Wielickim i Leszkiem Cichym, z którymi wejdziemy w 1980 r., jako pierwsi ludzie zimą, na Mount Everest, najwyższą górę świata! Wspólnie z instruktorami zbudujemy obóz bazowy, odbędziemy treningi przygotowujące do ekstremalnego wysiłku i sprawdzimy co nasi rodacy zostawili na jej szczycie po tym historycznym zimowym zwycięstwie! Poznamy również historię młodego Himalaisty, który pod Dachem Świata spotkał Yeti…
DZIEŃ DRUGI -> tego dnia przenosząc się do 1984 r., wespniemy się na Manaslu, ósmy pod względem wysokości szczyt Ziemi, wraz z Maciejem Berbeką i Ryszardem Gajewskim. Górę Ducha pokonamy przygotowując się do tego u jej podnóża w specjalnie przygotowanej bazie. Sprawdzimy też co to jest RD2 i dlaczego uczestnicy bardzo go polubili. Największym wyzwaniem będą pojawiające się znienacka lawiny śnieżne i kamienne, których będziemy musieli sprytnie unikać… Ale co to dla nas po wcześniejszym przygotowaniu! A dla odprężenia zapoznamy się z tybetańską baśnią…
DZIEŃ TRZECI -> trzeci dzień spędzimy zdobywając w towarzystwie kolejnych niesamowitych Lodowych Wojowników: Andrzeja Czoka i Jerzego Kukuczki, siódmy pod względem wysokości ośmiotysięcznik – Dhaulagiri oraz kolejno szósty szczyt świata Czo Oju razem z Maciejami Berbeką i Pawlikowskim w 1985 r.! W czasie tej wyprawy poznamy historię pierwszego zimowego wejścia na Białą Górę bezpośrednio z relacji jednego z jej uczestników, Mirosława Kurasia, dowiemy się co himalaiści trzymali w śpiworach, co jest powodem tego, że w miarę wzrostu wysokości spadają ich możliwości fizyczne i dlaczego od ekipy odłącza się Jerzy Kukuczka… Turkusową Boginię atakujemy wraz dwoma Maćkami. W czasie tej wyprawy dowiemy się co to znaczy poręczować oraz nauczymy się posługiwać czekanami! Chwilę wytchnienia znajdziemy w pasjonującej tybetańskiej baśni.
DZIEŃ CZWARTY -> piątym, ostatnim wierzchołkiem pierwszego tygodnia będzie Kanczendzonga, który jako pierwsi pokonamy w zimie 1986 r. wraz z Krzysztofem Wielickim i Jerzym Kukuczką. W czasie tej wyprawy, na trzeci pod względem wysokości szczyt świata, okryjemy tajemnicę nazwy Pięciu Skarbnic Wielkiego Śniegu oraz dowiemy się dlaczego pierwsi zdobywcy zatrzymali się kilka metrów przed samym szczytem. W trakcie adaptacji gimnastycznej odkryjemy dlaczego himalaiści muszą umieć dobrze się czołgać, a w czasie himalajskiej wspinaczki na czym polega choroba wysokościowa. Przy opowieści prosto z Tybetu odpoczniemy, aby nabrać sił po intensywnym tygodniu i przed kolejnymi wyzwaniami! A na zakończenie otrzymamy CERTYFIKAT dokumentujący zdobyte sprawności!