❄️🏔️ Zimowe Brykanie w SkakAnce 👑🌍

Wyprawa Na Koronę Ziemi!

W czasie FERII ZIMOWYCH od 12 lutego do 23 lutego 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci już od 4 roku życia na zimowe półkolonie w SkakAnce!

W czasie dwóch tygodni zimowych ferii zdobędziemy całą Koronę Ziemi zwieńczoną Polską Perłą! W trakcie naszych gimnastycznych i wspinaczkowych podróży przejdziemy przez najwyższe szczyty wszystkich kontynentów!!! I choć kontynentów jest siedem, my zdobędziemy aż dziesięć wierzchołków! A ślad naszej wyprawy wyznaczy najprawdziwszy kształt korony 👑!
A przy okazji cofniemy się w czasie i poznamy historie Polaków, którzy jako pierwsi polscy odkrywcy zmierzyli się ze szczytami tej niesamowitej korony 😊!

 
 

W pierwszym tygodniu zdobędziemy zachodnią część KORONY ZIEMI przeżywając przy tym niesamowite przygody, poznając duchy gór i poznając pierwszych polskich zdobywców tych górskich skarbów!

Pierwszego dnia naszej zachodniej przygody, wraz z pierwszym Polakiem, który tu dotarł w roku 1910, Antonim Jakubskim, udamy się do najwyższego szczytu Afryki, gdzie poznamy historię nazwy tej najbardziej SAMOTNEJ góry świata. Dowiemy się dlaczego Kibo i Manwezi się nie lubią i kim jest Ruwa. W czasie naszych gimnastycznych przygód spotkamy się ze strażnikami świętości i poznamy ich kari ko ruwa, a zwieńczeniem naszych wspinaczkowych zmagań będzie zdobycie ikaty!
W drugim dniu cofniemy się do roku 1818 i wyruszymy na wyprawę razem z Antonim Malczewskim, pierwszym Polakiem, który zmierzył się z najwyższą górą Europy! W trakcie naszej wyprawy będziemy szukać śladów Dahu – alpejskiego zwierzęcia, które jako jedyne na świecie ma pewną specyficzną właściwość… Jaką? Odkryjemy to razem w czasie naszej drogi na wierzchołek! Zmierzymy również aktualną wysokość tego zmiennego BIAŁEGO szczytu i dowiemy się dlaczego tak często trzeba tę wartość aktualizować!
Trzeci dzień spędzimy na wyprawie w Andy, gdzie wraz z czterema Polakami (Stefanem Daszyńskim, Konstantym Narkiewiczem-Jodko, Stefanem Osieckim, Wiktorem Ostrowskim) w 1934 roku pokonamy dotychczasowy polski rekord wysokości i wytyczymy nową drogę na tę najwyższą górę Ameryki Południowej przez Ventisquero de los Polacos!!! W trakcie naszej ekspedycji zagramy też w andyjską ruletkę i dzięki pomocy rdzennych plemion Inków porozmawiamy z KAMIENNYM STRAŻNIKIEM.
Wyzwaniem czwartego dnia będzie najwyższy szczyt Ameryki Północnej położony w górach Alaska! Ten WIELKI szczyt zdobędziemy razem Markiem Głogoczowskim w 1970 roku. Poznamy dzieje dzielnego Yako oraz historię powstania alaskańskich gór. Dowiemy się również kto w alaskańskich górach tak naprawdę jest Panem Nieba oraz co zdarzyło się, gdy zwierzęta skradły niedźwiedziowi worek z ciepłem…
W ostatnim dniu pierwszego tygodnia udamy się na Ziemię Ellswortha, aby w towarzystwie Marioli Popińskiej w 1995 roku zdobyć najwyższą górę najzimniejszego kontynentu naszego globu. Poznamy NUNATAKI i dowiemy się dlaczego ich dolna część jest obła a górna ostra i poszrapana… Sprawdzimy również jaka jest geneza nazwy tej kontynetalnej lodowej pustyni, które zwięrzęta przychodzą tam na świat w zimie w temperaturze minus 90°C oraz czy… istnieją tam jeziora!

 

W drugim tygodniu wraz z nieustraszonymi polskimi podróżnikami i podróżniczkami, narysujemy śladem naszej trasy wschodnią część korony, aby na koniec przyozdobić ją polską perłą!!!

Pierwszy dzień drugiego półkolonijnego tygodnia spędzimy na wyprawie na najwyższy szczyt jedynego na świecie państwa-kontynentu! Jako pierwsi zdobywcy na świecie udamy się tam w 1840 roku towarzysząc ekspedycji naszego rodaka Pawła Edmunda Strzeleckiego! Gruntownie przemierzymy Wielkie Góry Wododziałowe, dowiemy się skąd się wzięła nazwa ich najwyższego wierzchołka oraz co to jest KOZYJOSKO i KOZZIE. Przeniesiemy się również do Czasu Snu gdzie potkamy się z Matką Słońce i wężem Tęczą oraz odkryjemy jak powstały Australijskie Alpy…
W drugim dniu udamy się do Indonezji, aby zdobyć Szczyt Zwycięstwa jak w języku indonezyjskim nazywa się najwyższy szczy Australii i Oceanii! Dokonamy tego współpracując z Jerzym Kostrzewą – pierwszym Polakiem na tej górze, który stanął na jej wierzchołku w 1999 r. W czasie naszej wyprawy spotkamy się z Ludźmi Drzew mieszkającymi w koronach drzew deszczowych lasów i dowiemy się jak smakują sago. W drodze do BAENGGELA, czyli Matki Ziemi, będziemy musieli również uważać na Laleo…
Trzeciego dnia złożymy wizytę BOGINI MATCE ŚNIEGÓW zamieszkującej najwyższą górę Azji i świata. W 1978 roku, razem z Wandą Rutkiewicz, pierwszą Polką na tym szczycie, zostawimy tam pamiątkowy kamyk przywieziony prosto z Polski! Po drodze, po pobudzeniu odpowiednich mocy duchów, odwiedzimy tajemnicze miasto Shambal i… złożymy wizytę Czenrezidze i Sinmo – protoplastom mieszkańców Tybetu. Może dzięki ich wskazówkom uda nam się otworzyć Drzwi do Tajemnej Doliny Gonpo Ri! Ale uwaga! Będziemy musieli uważać na Yeti!!!
Czwarty dzień spędzimy wędrując na dziewiąty szczyt naszej korony, najwyższy szczyt Eurazji. Naszą wyprawę poprowadzi w 1956 roku niezapomniany Jerzy Rudnicki posiadający przezwisko Druciarz, a to dlatego, że wszystko potrafił naprawić przy pomocy drutu… Będziemy musieli uważać, bo słynąca z niedostępności WIECZNA GÓRA, dźwigająca na swych dwóch wierzchołkach niebo, bardzo zazdrośnie strzeże swych tajemnic. W trakcie naszej ekspedycji pomożemy wodzowi Nartów Nasrenowi Długobrodemu w odzyskaniu ognia od okrutnego boga Pako… Może uda nam się też spełnić nasze życzenia, która Góra Szczęścia spełnia pod warunkiem, że wypowie się je na głos…
Nasz tydzień zakończymy w piątym dniu zdobywając perłę naszej wyprawy – najwyższy szczyt polskich Tatr i jeden ze szczytów Korony Europy!!! Dokonamy tego razem z Marią Skłodowską-Curie w 1899, w czasach gdy podstawowym strojem kobiet były spódnice a szlaki turystyczne nie istniały… W czasie wyprawy dowiemy się kto nadał nazwę tej najwyższej polskiej górze, skąd tak naprawdę się wzięła oraz które szczyty to MORSKOOKI SZCZYT i WAGA. W drodze powrotnej odwiedzimy Śpiących Rycerzy i wraz z gazdą Kubą wykonamy postawione przez niego zadanie. A dzięki małemu pastuszkowi Jaśkowi dowiemy się jaki to skarb jest ukryty u podnóża polskich gór…

 

Takie przygody – TYLKO W SKAKANCE!

 

Formularz:

  Zimowe Brykanie w SkakAnce

  Wyprawa na Koronę Polski

  Tydzień I - Polskie Szczyty Pozaalpejskiej Europy Środkowej

  Tydzień II - Polskie wierzchołki Regionu Karpackiego

  Imię i nazwisko dziecka

  Data urodzenia dziecka

  Imię i nazwisko opiekuna

  Adres email

  Numer telefonu

  Uwagi


  Wysyłając rezerwację potwierdzam akceptację Regulaminu oraz zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez CSE SkakAnka do celów prowadzenia rejestracji.

  Po więcej informacji zapraszamy na stronę poświęconą półkoloniom.